07 01 2016

Bayrak Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kâr amaçlı veya gönüllü kuruluşlar, devlet kurumları, şirketler, spor kulüpleri, taraftar toplulukları, eğitim kurumları hatta konut ve konaklama tesisleri gibi birçok kurum kendi bayrağına sahip olabilir. Bayrağın çoğu zaman bir prestij öznesi olduğunu unutmamanız gerekir. Topluluğunuzun veya kuruluşunuzun yer aldığı bayrak sizi çeşitli platformlarda temsil edecektir. Bu bakımdan bayrağın baskısına ve kalitesine dikkat etmeniz son derece önemlidir.

bayrak

Semboller Nasıl Tasarlanmalıdır?

                Bir bayrakta göz önünde bulunan ilk şey görselliktir. Ülkelerin ulusal bayraklarına bakıldığında, o ülkeyi temsil eden basit sembollerin yer aldığı görülebilir. Örneğin Kanada bayrağında çınar yaprağı varken Kırgızistan bayrağı Kırgız çadırının geleneksel yapısı göz önünde bulunarak tasarlanmıştır. Bu bakımdan bayrak üretimi talebinde bulunurken dikkat çeken, basit ve anlamlı bir sembol bulmanız gerekir. Böylece sizi temsil eden sembolün akılda kalmasını ve birçok kişiye hitap etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Yelken Bayrakları da bu söylediğimiz hususlar arasınada bulunmaktadır.

Örneğin tasarlanan bayrak bir şirkete, derneğe veya eğitim kurumuna aitse, kurumun vizyonunu ifade eden bir sembol basit ve akılda kalıcı bir logoyla yansıtılabilir.

Kumaşta ve Baskıda Nelere Dikkat Edilmelidir?

                Öncelikle bayrağın iyi bir görüntüye sahip olması için dijital baskı olmasına dikkat ediniz. Zira diğer baskı türlerinde logo ve arka plan ölçüleri tam olarak tutturulamayabilir ve kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Bununla birlikte boya kalitesi kötü olursa bir süre sonra renkte ve görüntüde ciddi bir deformasyon olabilir.

Eğer kurumun herhangi bir binası veya yerleşkesi bulunuyorsa gönder bayrağı gerekecektir. Bunun için yağmur ve rüzgâra dayanıklı %100 polyester kumaştan üretildiğinden emin olunmalıdır.

Kurulduğu ilk günden bugüne bayrak ve flama üretimi yapan firmamıza başvurarak kurumunuz için bayrak üretim hizmeti alabilirsiniz. Kaliteli kumaşlardan imal edilen bayrağınız, renginde ve yapısında herhangi bir bozulma olmadan uzun süre dalgalanacaktır. 

0
0
0
Yorum Yaz